Silvestrovský cyklokros v Terezíně již po padesáté (31.12.2011)

Název

Popis

Již po padesáté se sešli cyklisté na tradičním Silvestrovském cyklokrosu, který se konal na Bohušovické kotlině u Terezína. V 10:00 odstartovala do závodu první kategorie a po žácích, kadetech, třech věkových kategoriích "příchozích" cyklistů, juniorech a ženách, uzavřela po obědě svým startem kategorie elite. Sluší se zmínit, že v letošním ročníku Silvestrovského cyklokrosu startovali dvě statečné ženy. První z nich byla mezi příchozími Naděžda Čivrná z Cyklo Špicar Jilemnice a druhá v kategorii ženy elite letošní republiková cyklokrosová šampiónka Martina Mikulášková z TJ Stadion Louny. V kategorii muži elite letos zvítězil Karel Hník z belgické profistáje Telenet Fidea Cycling team s náskokem 36 vteřin na druhého Jakuba Skálu z Cyklo Teamu Tábor. Na stupně vítězů je doprovodil další borec z Cykloteamu Tábor - třetí Ondřej Bambula. V hojně sledované kategorii M30 závod ovládl Jirka Chyba z týmu Nutrend Specialized, druhý skončil Emil Hekele ze Zekof Teamu a na třetím místě dojel Petr Váňa ze SOS Teamu Praha. V kategorii M40 jste mohli vidět závodit Viktora Zapletala, trenéra našeho mistra světa v olympijském crosscountry Járy Kulhavého. Viktor Zapletal ve své kategorii závod dokončil na druhém místě, které uhájil o dvě sekundy před třetím Miroslavem Mestekem z Cyklosportu Kern. Kategorii M40 vyhrál Petr Prokeš ze Sweep Cycling teamu. V kategorii M50 zvítězil Karel Krejčí (Sweep cycling), druhý byl Miroslav Pek (Pek Sport Specialized) a třetí Jiří Lehotský (Cyklo Špicar Jilemnice). Po závodě se tradičně debatovalo a slavilo v restauraci Atypik do pozdních hodin. :-)

Kompletní výsledky padesátého Silvestrovského cyklokrosu 2011 - šestého Memoriálu Pavla Sládka naleznete na adrese: http://www.ckslavojterezin.cz/Vysledky/2011/Silvestrovsky_cyklokros_2011.pdf